CECHY KARM

Jakość składników naturalne, najwyższej jakości składniki.
Omega-Pro® Skin & Coat Conditioning System
Pro-Nexus® Joint & Cartilage System
Digesti-ProTM Intestinal Health System
Oxi-ProTM Natural Immune System Boost
Vita-Pro® Vitamin Delivery System

Najwyższej jakości mięso z kurcząt oraz tłuszcz. Wykorzystujemy wyłącznie produkty odpowiadające normom żywności przeznaczonej dla ludzi.

– Nowozelandzka jagnięcina – korzystamy jedynie z mięsa dostarczanego przez producentów posiadających certyfikat Unii Europejskiej

– Najlepsze kanadyjskie siemię lniane. Badania wykazały, ze siemię lniane jest jednym z najlepszych źródeł nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3, uważanego za istotny składnik zdrowej diety.

– Yucca Schidigera z amerykańskiego południowego zachodu, naturalnie rosnąca w warunkach pustynnych, jest sprawdzonym środkiem redukującym gazy trawienne.

– Wysłodki buraczane. Używamy wyłącznie wysłodków z buraków odpowiadające normom żywności przeznaczonej dla ludzi. Wysłodki buraczane są doskonałym źródłem błonnika i sprzyjają normalizacji flory bakteryjnej w przewodzie pokarmowym � w ten sposób zapobiegają takim dolegliwościom jak biegunka, zaparcie, niestrawność czy wymioty.

– Suszone jajka. Jeden z najbogatszych i najlepiej zbilansowanych pokarmów, jakie oferuje nam Natura. W naszych karmach szeroko wykorzystujemy jajka.

– Odpowiednia ilość i proporcje nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6 zapobiegają stanom zapalnym skóry.
– Duży dodatek siemienia lnianego, oleju canola i jajek zapewnia gęstą i lśniącą sierść.

Długoletnie badania wykazały, że nienasycony kwas tłuszczowy Omega 6 pomaga utrzymać zdrową skórkę i piękną sierść, natomiast nienasycony kwas tłuszczowy Omega 3 zapobiega procesom zapalnym. Jednak ważne jest, aby kwasy Omega 6 i Omega 3 pozostawały w karmie w odpowiedniej proporcji, gdyż tylko wtedy mogą działać naprawdę skutecznie. Ustalono, że najbardziej korzystny stosunek Omega 6 do Omega 3 powinien mieścić się pomiędzy 5:1 i 10:1.

W karmach Proformance staramy się zapewnić odpowiednią ilość i proporcje nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6, stosując wyselekcjonowane składniki:

* Siemię lniane, obecnie uważane za jedno z najcenniejszych źródeł kwasu Omega 3.
* Olej canola, dopiero w ostatnich latach odkryty, jako jedna z najbardziej wartościowych roślin oleistych
* Jajka – dostarczające cennych cennych białek, witamin i minerałów (folacyna, wapń, fosfor, żelazo).

Optymalny poziom glukozaminy i siarczanu chondroityny zapewnia zdrowe mocne stawy i chrząstki. Glukozamina i siarczan chondroityny, naturalnie produkowane przez organizm, są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie stawów. Umożliwiają zdrowy wzrost młodych psów i pomagają odbudować tkankę chrzestna po urazach. Zapobiegają degeneracji stawów i kręgosłupa u starszych psów. Ich niedobór prowadzi do artrozy i stanów zapalnych stawów.

Zdrowy przewód pokarmowy to połowa dobrego samopoczucia waszego ulubieńca. Dobrze funkcjonujący przewód pokarmowy zapewnia optymalne przyswajanie składników pokarmowych, witamin i minerałów oraz zapobiega powstawaniu gazów trawiennych. Karmy Proformance dbają o przewód pokarmowy twego psa poprzez wykorzystanie:

– wysokoprzyswajalnych białek i tłuszczów z mięsa kurcząt.

– wysokiej jakości błonnika z wysłodków buraczanych i ekstraktu z korzeniu cykorii (bogatego źródła FOS), które redukują gazy trawienne i sprzyjają rozwojowi korzystnej flory bakteryjnej a ponadto zwiększają wchłanianie substancji odżywczych.

– yucci Schidigera, która likwiduje przykre zapachy i jednocześnie zapobiega nadmiernej fermentacji, a zatem i zmniejsza ryzyko skrętu jelit u psów dużych ras. Yucca zawiera ponadto cenne saponiny o działaniu anabolizującym – pomagają one w naturalny sposób uzyskać dużą masę mięśniową i zwiększają wytrzymałość – to właśnie żywieniu yuccą indiańskie mustangi miały zawdzięczać swa niebywałą odporność i wytrzymałość.

Optymalny wysoki poziom naturalnych przeciwutleniaczy: selenu, luteiny i witaminy E
W procesie przemiany materii powstają tak zwane wolne rodniki, które uszkadzają strukturę wielu komórek i tkanek. One to właśnie mają ponosić odpowiedzialność za starzenie się organizmu i wiele chorób. Ich destrukcyjną siłę mogą powstrzymać jedynie tak zwane przeciwutleniacze. Karmy Proformance zawierają je w odpowiedniej ilości, aby Twój pupil długo pozostawał młody.

Naturalny kelp, zebrany z czystych, zimnych wód oceanu, zapewnia zachowanie odpowiedniego poziomu substancji odżywczych: witamin i mikroelementów. Zachowane przy pomocy najnowszej metody zwanej „sequestring” substancje odżywcze mają znaczną przewagę nad związkami chelatowanymi, gdyż: minerały (cynk, miedź, żelazo itp.) są zabezpieczone przed działaniem bakterii żyjących w przewodzie pokarmowym oraz soków trawiennych, Witaminy są zabezpieczone przed przypadkowymi reakcjami powodującymi wiązanie się z minerałami, co powoduje ich degradację i utratę wartości odżywczej.

Biologiczna dostępność i przyswajalność substancji chelatowanych wynosi 33%, podczas gdy związki utrwalone przez „sequestring” są przyswajalne w 98 %, jak wykazały najnowsze badania.

W ciągu miesiąca od chwili zapakowania karmy, ilość chelatowanych aktywnych związków zawartych w karmie zmniejsza się drastycznie,- straty mogą sięgać nawet 30- 40 %, podczas gdy poziom substancji odżywczych utrwalonych przez „sequestring” pozostaje niezmieniony.

Zarówno chelatowanie, jak i tzw. „sequestring” są procesami mającymi na celu zabezpieczenie minerałów w celu ich jak najlepszego przyswojenia przez organizm. Chelatowane minerały są związane w sposób jednolity, podczas „sequestring” wiąże minerały w sposób powodujący ich stopniowe uwalnianie w przewodzie pokarmowym, co pozwala na pełne przyswajanie. Od strony praktycznej „sequestring” jest zabiegiem trudniejszym, ale i bardziej skutecznym niż chelatowanie.

karmy-proformance-wicko-szkolenie-psow-popup-owczarki

Od 17 lat w najlepszych hodowlach owczarków niemieckich !